Короткий опис(реферат):
Події 1917 р. в Україні створили якісно інші умови для подальшого розвитку культурно-освітнього життя. Відбувається зростання національної свідомості, робляться "перші кроки" у сфері охорони пам'яток культури в Україні. Разом із тим постає потреба будівництва нових пам'ятників, які б відповідали новій ідеології. До реалізації цієї справи взялися державні установи, громадські та культурні організації. їх співпраця досить виразно проявилася у спробі спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченкові у Києві. Зведення монументу українському Кобзареві мало велике значення для поширення національної ідеології. Українська дослідниця В. О. Венгерська з цього приводу зазначила, що "спорудити пам'ятник Шевченку саме в Києві - признати значення Києва, як першої купелі православного християнства ... отримати в руки одне із вірних знарядь пропаганди" [25, 131].
Зазначену проблему частково висвітлювали: 1.1. Щитківський 24, О. Левицький 18, А. Хвиля 31, О. Нестуля [29], Г. Рудий [30] та інші науковці, проте, вирішуючи свої дослідницькі завдання, цілісних сюжетів з даної проблеми вони так і не створили.
Метою дослідження є висвітлення планів української влади та громадськості в добу Гетьманату щодо будівництва пам'ятника Т. Г. Шевченкові у Києві, а також спорудження монументів Кобзареві за межами столиці.